Strona główna Aktualności Francja dofinansuje leki z konopi
Francja dofinansuje leki z konopi
19.10.2020

Pomimo dość restrykcyjnej polityki francuskiego rządu dotyczącej marihuany- rekreacyjna „trawka” jest nielegalna od 1970 roku, planuje on wdrożyć pionierski na skalę światową program refundacji produktów leczniczych pochodzących z medycznej odmiany marihuany.

Pierwsze zrefundowane recepty mają zacząć być wydawane w marcu 2021 roku. Francuzi nazywają to działanie „eksperymentem” i ma on potrwać 2 lata od jego rozpoczęcia.

Za wykonanie projektu odpowiada francuski odpowiednik Ministerstwa Zdrowia. Zgodnie z wypowiedzią prof. Nicolas Authier (członek francuskiej agencji ds. bezpieczeństwa produktów medycznych) refundowane mają być nie tylko preparaty w postaci suszu konopnego, lecz również „inne produkty na bazie konopi”.

Co ciekawe, Francja przewidziała również darmowy program szkoleniowy skierowany do lekarzy oraz farmaceutów, mający na celu edukację kadry medycznej z dziedziny konopnej medycyny.

Pozostaje mieć nadzieję, że trend wspierania leczenia przy pomocy konopi i jej refundacji rozszerzy się niebawem na inne kraje Unii Europejskiej.

Poprzedni wpis
Następny wpis

Wybrane dla Ciebie