Strona główna Aktualności Parlament Europejski za zwiększeniem limitu THC
Parlament Europejski za zwiększeniem limitu THC
29.10.2020

Posłowie Parlamentu Europejskiego 23 października poparli większością głosów wniosek o zwiększenie dopuszczalnego limitu psychoaktywnego THC w uprawnych roślinach konopi przemysłowej z obecnego poziomu 0,2% do 0,3% masy.

Wniosek pojawił się w obradach Parlamentu za sprawą długotrwałych nacisków EIHA (European Industrial Hemp Association- Europejskiej Agencji Konopi Przemysłowych tłum. red.) w tej sprawie.

Wartym zauważenia jest, że dopuszczalny limit THC w konopiach w roku 1984 wynosił aż 0,5%! W kolejnych dekadach, za sprawą zaostrzania polityki antynarkotykowej przez większość państw świata, został obniżony do obecnego poziomu 0,2% masy rośliny. Limit ten jest bardzo rygorystyczny i niełatwy do zachowania przez rolników podczas hodowli legalnych roślin z gatunku Cannabis Sativa L.  Za sprawą ostatniego głosowania, może to ulec zmianie.

„To historyczny moment dla naszej branży, rolników, dla zielonej przyszłości i dla wszystkich Europejczyków”- powiedział Daniel Krause, przewodniczący EIHA, po głosowaniu.

Przez przeciętnego użytkownika zwiększenie wspomnianego limitu nie będzie odczuwalne, ze względu na bardzo niską zawartość (niezauważalną przez ludzki organizm) THC w gotowych produktach konopnych. Wydarzenie to ma natomiast ogromny wpływ na rozwój całej branży konopnej, a co za tym idzie- wzrost konkurencyjności na światowych rynkach, poszerzenie gamy produktów i polepszenie ich jakości, co na pewno zostanie zauważone przez konsumentów.

źródło: hemptoday.net

Poprzedni wpis
Następny wpis

Wybrane dla Ciebie